Доїння ВРХ

Етапи доїння корів

    Після народження теля корова відправляється в групу роздою, призначення якої - збільшити кількість молока, яке дає корова. Спочатку, відразу після пологів, корова дає не молоко, а молозиво – жирний продукт, який вливають у новонароджених телят для формування у них імунітету. Далі її роздає і кількість молока, яке дає корова, з кожним днем ​​збільшується.

Процес доїння:

  • Обробка вимені та його наступне сушіння.
  • Здавання трьох перших струмків молока, оскільки вони забруднені.
  • Cтимуляція молоковіддачі (ручний масаж вимені або механічна стимуляція в доїльному апараті (патент GEA)
  • Безпосередньо доїння.
  • Завершення процесу доїння, коли молоковіддача падає.
  • Обробка сосків для захисту молочних каналів засобом консервації (дипінгом)

Після цього молоко по молокопроводу (труба з нержавіючої сталі) подається в систему фільтрації (при цьому забираються механічне забруднення і, частково, бактеріальна обсімененість молока), а потім танк-охолоджувач (герметична ємність, в якій за допомогою холодоагенту температура молока знижується спочатку до +10 оС, а потім до +4-2 оС).

Молоко готове для транспортування молокозаводу.

Способи доїння корів

    Залежно від типу вмісту корови пропонуються два способи доїння корів.
При прив'язному типі – молокопровід. Компанія «Агротехніка» представляє два типи молокопроводів: німецького виробництва (компанія Gea) та власної комплектації.
При безприв'язному утриманні використовуються доїння у доїльних залах (типи: Ялинка, Карусель та Пареллель), а також на доїльному роботі.
Автоматичне доїння є найбільш якісним і безпечним для корови способом доїння, оскільки молоко не потрапляє на відкрите повітря до моменту охолодження і не наражається на ризик зараження бактеріями, що знаходяться в навколишньому середовищі.
Важливі показники якості молока:
Бактеріальна обсімененість - кількісне вміст у сирому молоці бактерій, під дією яких може початися процес скисання або гниття молока. Зараження молока бактеріями походить від контакту з повітрям, від контакту з брудними частинами тіла корови або людини, а також від контакту з погано промитими частинами доїльного обладнання.
Соматичні клітини – це клітини тканин та органів корови. Усередині вимені постійно відбувається оновлення клітин епітеліальної тканини, старі клітини відмирають та відкидаються. Звідси випливає, що при виробленні молока в альвеолах вимені та секреції через молочні протоки до нього постійно додаються соматичні клітини, а також клітини, що виконують в організмі захисні функції (лейкоцити). Висока концентрація соматичних клітин є ознакою порушення секреції молока чи захворювання вимені.